ŽÁDNÉ CIZÍ ZÁKLADNY, ŽÁDNÝ RADAR! NAZDAR
srdíčko

předešlá anketanásledující anketa
Keramické šperky, náušnice, přívěšek, náhrdelník, náramek | Česká keramika

> > > gisáci n@ Univerzitě Palackého Olomouc

Rozpis ke státnicím

Gelda • 2010-01-05 14:17:48

Pozor, všimněte si a někam si pečlivě zapište následující datum.

Termín odevzdání: 14.3.2010 ve 12:00

Jak zde již předepsal pan Caha, tak už je na čase, abychom začali dávat dohromady okruhy ke státnicím. Nerad bych dopadnul jako loňští páťáci, všichni doufám víme, jak to bylo. Tak teď k věci, trošku konkrétně. Okruhů je 64, studentů 27 (podle webu KGI). Ovšem nedělám si iluzi, že všech 27 studuje, jak opět všichni dobře víme :-). Podle mého odhadu to bude vycházet na 4-5 témat na člověka, protože spolupracovat patrně všichni nebudou. Co bych si asi tak představoval:

  • mrknete na TENTO ODKAZ se seznamem témat
  • vyberte si zatím 3-4 témata (klidně i více, budete mít jistotu, že na Vás nezbude nic, co nechcete)
  • primárně jako komentář (jsem osel, no...), potom i na mail geletic.jan@gmail.com nebo na ICQ (Jabber) mi pošlete Vaše témata a já Vás zapíšu do tabulky jako Zpracovatele


Jakmile budete mít vybrané téma, je jen na Vás, kdy jej zpracujete (a jak kvalitně!!!). Ideální by bylo, kdyby jste ono téma konzultovali aspoň s jedním spolužákem, aby tomu opravdu všichni rozumněli (platí hlavně pro Geleho, pokud bude mít matiku). Pokud přidáte obrázky, schémata, náčrty, grafy, tím lépe. Rozsah tématu bych viděl vždy na 2-4 stránky, což je celkem rozumné.

Pokud budeme dělat výsledné "státnicové skriptum", bylo by vhodné, aby jste mi poslali Vaše témata na mail, ideálně ve Wordu, v nějakém rozumném formátování (ideálně použít defaultní ve Wordu, potom jej upravím do finálního vzhledu) a pro potřebu webu v *.pdf (veškeré okruhy bych rád měl na stránkách ke stažení).

Pokud máte jakýkoli dotaz, upřesnění, nejasnost, chuť hodit kámen, připomínku, víte, kde mě najdete. Ti, co mají mé ICQ mi to hrňte na něj, ti co jej nemají, tak na výše uvedený mail. Tak je!

P.S.: Berte v úvahu, že je začátek ledna, do půlky února je zkouškové a v březnu praxe. Takže pokud pošlete Vaše okruhy až na konci dubna, tak ostatní spolužáci asi nebudou moc rádi. Osobně bych rád všechny okruhy zkompletoval do poloviny února, možná do konce února. Potom už bude málo času skrze diplomku, tak se nad tím, prosím, opravdu důkladně zamyslete. Děláme to sami pro sebe, ne pro mě. Děkuji

AKTUÁLNÍ PŘEHLED S OKRUHY NÍŽE

AKTUÁLNÍ PŘEHLED S OKRUHY TU (KLIKNI SEM :-))

EDIT:

Tu si stáhněte šablonu pro Word 2003. Je tam nastaveno formátování pro Nadpis 1, Nadpis 2 a Nadpis 3 a normální text. Další formátování, prosím, NEPOUŽÍVEJTE! Styl odrážek nechávám na Vás, text jsem nechal svůj, aby to bylo pěkně vidět. Dále používejte popisky obrázků (Obr. 1: tučně, text za ním již ne). Ke každému obrázku zdroj, pokud jste ho odněkud převzali. Stejně tak i v kapitole Reference uveďte zdroje, které jste využívali. Jsme studenti 5ho ročníku, tak ať to má nějakou úroveň.

Finální verze, které jsou schválené (ideálně 2-3 lidmi), mi posílejte na mail gelda.ol@seznam.cz ve formátu OKRUH_CisloOkruhu_Prijmeni.doc. Číslo okruhu je 01-13. Okruhy jsou MODEL (Modelování), GEO (Geovědy), AGI (Aplikovaná Geoinformatika), KARTA (Kartografie) a GIT (Geoinformační technologie). Příjmení prosím bez diakritiky. Takže třeba Gele mi pošle mail s přílohou "MODEL_12_Geletic.doc" a Bětka prahnoucí po Calibri "MODEL_06_Brychtova.doc". Děkuji za pochopení...

^ ^vaše komentáře k článku

Mira Vl. • 2010-01-05 14:28:15 • 213.192.x.x

Karta
1. Přínos jednotlivých civilizací a časových období k rozvoji kartografie (kartografie primitivní; starověká; středověká; renesanční; reformní; novověká)
2. Vývoj kartografie na území Čech, Moravy a Slezska (mapování: nejstarší, vojenská, civilní; významná kartografická díla)
10. Mapový syntax a mapová stylistika (elementy, komponenty, komponentnost; metody mapového vyjadřování podle J. Pravdy)
11. Stylotvorné faktory mapy a klasifikace mapových stylů (faktory subjektivní, objektivní; styly historické, současné)

rosta • 2010-01-05 14:28:43 • 95.173.x.x

GIT: 9,10,11,12 (Trendy v GNSS ,Webové služby pro GIS , Geoweb, Distribuovaný (G)IS )

katkas • 2010-01-05 14:33:16 • 85.71.x.x

modelování: 7. Modely v socioekonomické geografii
GIT: 4. Evropská směrnice INSPIRE
karta: 9. Jazyk mapy a morfografie mapových znaků
aplikovaná GI: 10. Socioekonomické aktivity a GIS
geovědy: 5. Digitální modely reliéfu

zuzka • 2010-01-05 14:35:33 • 78.80.x.x

tak já si myslím, že je to dobrý nápad, takže já si vezmu: Geoinformacni technologie - 4 (inspire), Aplikovaná geoinformatika - 6 (Analýzy změn krajiny), Kartografie 1,2 (historie), 7 (Prostorová data, zobrazení, generalizace)

Bohus • 2010-01-05 14:36:04 • 188.95.x.x

karta (fuj co to je za dementni temata)

6. Koncepční a odborné práce při tvorbě kartografického díla

13. Současné trendy v kartografii

aplikovaná geoinformatika

2. Geoinformatika v geologii

geovedy

5. Digitální modely reliéfu

gelda • 2010-01-05 14:36:33 • 88.146.x.x

Cituji Jirku Pánka:
Cau, napis me pls na Kartogafie 1,2,5,6 popr. 13 (5 a 13 nech jako zálohu, ok?) a Geovědy 1, diky J.

mrija • 2010-01-05 14:39:34 • 88.125.x.x

GIT
1;2;3;5

rychta • 2010-01-05 14:42:51 • 93.99.x.x

ja beru z geoved 6. DMR a 12. fluvialni system 10. klimaticky system

oprava

zuzka • 2010-01-05 14:45:14 • 78.80.x.x

tak ja misto jiz zabranych temat beru Apl Geoinf. 4 a 9

bohus • 2010-01-05 14:55:40 • 188.95.x.x

pribiram si jeste tohle tema (rad bych tomu rozumel :)

aplikovana geoinformatika
11. Optimalizace dopravy pomocí GIT

PaVeL • 2010-01-05 14:55:57 • 90.176.x.x

tak bych měl zájem o 5 a případně i 11 z aplikované geoinformatiky + 12 a 13 z geověd

PaVeL • 2010-01-05 14:56:28 • 90.176.x.x

aha...tak teda 11 ne

Fido • 2010-01-05 15:01:33 • 90.176.x.x

MODELOVÁNÍ V GIS
2. Modely a modelování
3. Počítačové modelování

KARTOGRAFIE
3. Měření a určování délek, úhlů, ploch v mapách
4. Základní úlohy kartometrie pro morfometrii

ivan • 2010-01-05 15:05:51 • 158.194.x.x

geovedy 2,4,8,9

gelda • 2010-01-05 15:08:43 • 88.146.x.x

Modelovani 10-12

Prosba

gelda • 2010-01-05 15:11:27 • 88.146.x.x

Všichni si prosím zkontrolujte, jetsli to máte dobře zapsané (pokud jsem Vám to nenapsal již předtím). Děkuji a těším se na spolupráci...

celebrita

swenney • 2010-01-05 15:14:12 • 217.170.x.x

Uz si vybrala per ICQ....clovek si jednou
zdrimne a uz malem nestiha;)

mdennah • 2010-01-05 15:14:43 • 90.179.x.x

Gele, vis co by bylo fajn, udelat treba najakou tabulku, kde uz bude napsana, co si kdo vzal a tu editovat, pze se me to uz procitat vcil nechce, kdo co ma, nebo nema... :)

betko betko

gele v zastoupeni • 2010-01-05 15:26:25 • 95.173.x.x

http://gelda.own.cz/?p=610

mdennah • 2010-01-05 15:32:49 • 90.179.x.x

A doufam, ze ti, co budou zpracovavat kartografii a nenechali mi ani jedno tema, budou dusledni, bo z karty chcu jednicku!! :)

katkas • 2010-01-05 15:36:21 • 85.71.x.x

Kdo je pan Matějíček, který si zabral všecky Ivanovy témata?

strublos • 2010-01-05 15:52:13 • 88.146.x.x

Jste nejaci hrrr :)
APLIKOVANÁ GEOINFORMATIKA - 12, 13

Gele • 2010-01-05 20:31:24 • 88.146.x.x

to Strublos: budiz ti prideleno AGI 13 a MODEL 4. O MODEL 9 se asi podelite s Cahinem, nebo se demokraticky dohodnete (nemel jsi to na bakalarce??? Kdyztak ti s tim helfnu...).

strublos • 2010-01-05 22:17:34 • 88.146.x.x

Krom ANOVY by to asi slo ale te 4 se bojim jak cert krize :D

toz ale

barca • 2010-01-05 22:30:09 • 147.229.x.x

hej, co to jako je??? ja vam mela den, ze i sebevrah by se preventivne zastrelil jeste behem seskoku z dvacateho patra a ted mi Gele pise, ze jsem posledni, ze mi psal email! Me nic nedoslo a co je toto za ***** (spousta sprostych slov)???

Final verze

Gele • 2010-01-05 22:56:35 • 88.146.x.x

Takze, veskera temata jsou uz rozebrana (nebo byla rozdana). Vzajemna kooperace je zadouci, jen budte peclivi a nekopirujte slovo od slova lonskou verzi. Znovu opakuji, delame to sami pro sebe! Na pripadne chyby dojedeme jenom MY. Jakmile mi Vas okruh poslete, bude na strance u okruhu malinka ikonka pro *.pdf ve sloupci DL (tak jako nyni u Honzy Kubecka). To znamena, ze mate splneno. To je vse...

P.S.: Pokud bude Barca chtit, tak at komukoli pomuze, nebo ji nekdo tema venujte, v tabulce to klidne opravim. Praci zdar :-)

Lonsky?

swenney • 2010-01-13 00:15:20 • 217.170.x.x

Mame nekde zpracovany otazky z lonska? at mam z ceho vychazet...uplne sem ted dostal chut sepsat lesnictvi. Ikdyz to je mozna jenom maskovana chut na borovicku nebo myslivca;)

katkas • 2010-01-13 11:31:24 • 85.71.x.x

Barča se mi svěřila že je má.

stylování

mdennah • 2010-01-21 11:12:08 • 90.179.x.x

Jen jsem se chtěla zeptat, jestli by bylo možné, abyste svoje státnicové příspěvky odevzdávali ve formátu doc a při zpracování používali takové ty vychytávky jako nadpis1, nadpis2, text... aby si pak každý mohl studijní materiál přizpůsobit svým estetickým požadavkům. Děkuji.

...

mdennah • 2010-01-21 11:14:27 • 90.179.x.x

Předchozí příspěvek platí pouze pro ty, co jako já nečetli pokyny pána Geleho :)
Pan gele by pak ale stejně měl distribuovat ve wordu, poněvadž prahnu po velikosti písma 10 a fontu calibri.

Šablona

gelda • 2010-02-01 16:09:03 • 88.146.x.x

V dokumentech šablona pro zpracování. Je to ve Wordu 2003 včetně přednastaveného formátování. Přečtěte si prosím EDIT: u článku výše. Děkuji

Cenzura?

mdennah • 2010-02-09 13:42:21 • 90.179.x.x

Gele umazává naše vtipné komentáře!!! Noták... ať je sranda přeci ;-)

Termíny

Gele • 2010-02-11 11:39:32 • 88.146.x.x

to Bětka: při tisku z *.pdf to blblo, proto jsem to odmazal (zvasty cosik o nepovolenem rozmeru stranky nebo co)

to zbytek GISactva: termín nejzazšího odevzdání okruhů je 14.3.2010 ve 12:00 (přesnost je nutná, znám Vás :-))... Cokoli mi přijde potom hold zapracuje do kompletu někdo jiný (máme na to ještě přes měsíc, je to reálné stihnout). Potom se již budu věnovat svým publikačním věcem a na toto už nebudu mít čas, proto tento termín. Snažte se jej prosím dodržet.

Geoinformatik?

mdennah • 2010-02-13 20:49:56 • 90.179.x.x

A neumí si poradit s nastavením stránky? :-D

lonsky

spanel • 2010-02-20 03:23:43 • 83.40.x.x

jak psal standa, hodte sem nekdo ty lonsky statnice kdo to ma, at mame z ceho vychazet

deadline?

barca • 2010-03-09 07:31:32 • 147.229.x.x

Kdy to uz bude vsecko?

barca • 2010-03-09 07:32:53 • 147.229.x.x

jo aha, hned nahore je deadline... jsem to nejak prehledla ;) super!

karta č. 9

katkas • 2010-03-09 12:02:03 • 195.189.x.x

Je tu někdo, kdo měl málo otázek, má spoustu volného času, a chtěl by si vypracovat otázku z kartografie č. 9 Jazyk mapy a morfografie mapových znaků? Moc nestíhám, navíc jsem se nakonec rozhodla že z karty státnicovat nebudu..

Trenky v GIS

swenney • 2010-03-09 17:31:40 • 217.170.x.x

Ne ze bych to chtel primo nekomu strcit;) ale kdyby nekdo aspon mel nejakej material tak prosim poslete....

je tam multiagentni systemy...to dela cahin...ale ja mam SPATIAL FRAMEWORK a MOBILNI GEOTECHNOLOGIE.

k mobilum bych mozna neco vymyslel, ale co je spatial framework netusim;)to co maji pataci z lonska je prej blbe (rikal pechy)

nebyla kdysi nejaka prednaska co jsou trendy v gis???? snasela nepocitam;)

Vložte komentář k článku









všechny údaje je nutno vyplnit
u komentáře se zobrazí Vaše IP adresa

doporučujeme firefox ^ html a css valid | MrijaStudio 2006,2007