Karta
1. Přínos jednotlivých civilizací a časových období k rozvoji kartografie (kartografie primitivní; starověká; středověká; renesanční; reformní; novověká)
2. Vývoj kartografie na území Čech, Moravy a Slezska (mapování: nejstarší, vojenská, civilní; významná kartografická díla)
10. Mapový syntax a mapová stylistika (elementy, komponenty, komponentnost; metody mapového vyjadřování podle J. Pravdy)
11. Stylotvorné faktory mapy a klasifikace mapových stylů (faktory subjektivní, objektivní; styly historické, současné)
GIT: 9,10,11,12 (Trendy v GNSS ,Webové služby pro GIS , Geoweb, Distribuovaný (G)IS )
katkas • 2010-01-05 14:33:16 • 85.71.x.xmodelování: 7. Modely v socioekonomické geografii
GIT: 4. Evropská směrnice INSPIRE
karta: 9. Jazyk mapy a morfografie mapových znaků
aplikovaná GI: 10. Socioekonomické aktivity a GIS
geovědy: 5. Digitální modely reliéfu
tak já si myslím, že je to dobrý nápad, takže já si vezmu: Geoinformacni technologie - 4 (inspire), Aplikovaná geoinformatika - 6 (Analýzy změn krajiny), Kartografie 1,2 (historie), 7 (Prostorová data, zobrazení, generalizace)
Bohus • 2010-01-05 14:36:04 • 188.95.x.xkarta (fuj co to je za dementni temata)
6. Koncepční a odborné práce při tvorbě kartografického díla
13. Současné trendy v kartografii
aplikovaná geoinformatika
2. Geoinformatika v geologii
geovedy
5. Digitální modely reliéfu
Cituji Jirku Pánka:
Cau, napis me pls na Kartogafie 1,2,5,6 popr. 13 (5 a 13 nech jako zálohu, ok?) a Geovědy 1, diky J.
GIT
1;2;3;5
ja beru z geoved 6. DMR a 12. fluvialni system 10. klimaticky system
tak ja misto jiz zabranych temat beru Apl Geoinf. 4 a 9
bohus • 2010-01-05 14:55:40 • 188.95.x.xpribiram si jeste tohle tema (rad bych tomu rozumel :)
aplikovana geoinformatika
11. Optimalizace dopravy pomocí GIT
tak bych měl zájem o 5 a případně i 11 z aplikované geoinformatiky + 12 a 13 z geověd
PaVeL • 2010-01-05 14:56:28 • 90.176.x.xaha...tak teda 11 ne
Fido • 2010-01-05 15:01:33 • 90.176.x.xMODELOVÁNÍ V GIS
2. Modely a modelování
3. Počítačové modelování
KARTOGRAFIE
3. Měření a určování délek, úhlů, ploch v mapách
4. Základní úlohy kartometrie pro morfometrii
geovedy 2,4,8,9
gelda • 2010-01-05 15:08:43 • 88.146.x.xModelovani 10-12
Všichni si prosím zkontrolujte, jetsli to máte dobře zapsané (pokud jsem Vám to nenapsal již předtím). Děkuji a těším se na spolupráci...
Uz si vybrala per ICQ....clovek si jednou
zdrimne a uz malem nestiha;)
Gele, vis co by bylo fajn, udelat treba najakou tabulku, kde uz bude napsana, co si kdo vzal a tu editovat, pze se me to uz procitat vcil nechce, kdo co ma, nebo nema... :)
http://gelda.own.cz/?p=610
mdennah • 2010-01-05 15:32:49 • 90.179.x.xA doufam, ze ti, co budou zpracovavat kartografii a nenechali mi ani jedno tema, budou dusledni, bo z karty chcu jednicku!! :)
katkas • 2010-01-05 15:36:21 • 85.71.x.xKdo je pan Matějíček, který si zabral všecky Ivanovy témata?
strublos • 2010-01-05 15:52:13 • 88.146.x.xJste nejaci hrrr :)
APLIKOVANÁ GEOINFORMATIKA - 12, 13
to Strublos: budiz ti prideleno AGI 13 a MODEL 4. O MODEL 9 se asi podelite s Cahinem, nebo se demokraticky dohodnete (nemel jsi to na bakalarce??? Kdyztak ti s tim helfnu...).
strublos • 2010-01-05 22:17:34 • 88.146.x.xKrom ANOVY by to asi slo ale te 4 se bojim jak cert krize :D
hej, co to jako je??? ja vam mela den, ze i sebevrah by se preventivne zastrelil jeste behem seskoku z dvacateho patra a ted mi Gele pise, ze jsem posledni, ze mi psal email! Me nic nedoslo a co je toto za ***** (spousta sprostych slov)???
Takze, veskera temata jsou uz rozebrana (nebo byla rozdana). Vzajemna kooperace je zadouci, jen budte peclivi a nekopirujte slovo od slova lonskou verzi. Znovu opakuji, delame to sami pro sebe! Na pripadne chyby dojedeme jenom MY. Jakmile mi Vas okruh poslete, bude na strance u okruhu malinka ikonka pro *.pdf ve sloupci DL (tak jako nyni u Honzy Kubecka). To znamena, ze mate splneno. To je vse...
P.S.: Pokud bude Barca chtit, tak at komukoli pomuze, nebo ji nekdo tema venujte, v tabulce to klidne opravim. Praci zdar :-)
Mame nekde zpracovany otazky z lonska? at mam z ceho vychazet...uplne sem ted dostal chut sepsat lesnictvi. Ikdyz to je mozna jenom maskovana chut na borovicku nebo myslivca;)
katkas • 2010-01-13 11:31:24 • 85.71.x.xBarča se mi svěřila že je má.
Jen jsem se chtěla zeptat, jestli by bylo možné, abyste svoje státnicové příspěvky odevzdávali ve formátu doc a při zpracování používali takové ty vychytávky jako nadpis1, nadpis2, text... aby si pak každý mohl studijní materiál přizpůsobit svým estetickým požadavkům. Děkuji.
Předchozí příspěvek platí pouze pro ty, co jako já nečetli pokyny pána Geleho :)
Pan gele by pak ale stejně měl distribuovat ve wordu, poněvadž prahnu po velikosti písma 10 a fontu calibri.
V dokumentech šablona pro zpracování. Je to ve Wordu 2003 včetně přednastaveného formátování. Přečtěte si prosím EDIT: u článku výše. Děkuji
Gele umazává naše vtipné komentáře!!! Noták... ať je sranda přeci ;-)
to Bětka: při tisku z *.pdf to blblo, proto jsem to odmazal (zvasty cosik o nepovolenem rozmeru stranky nebo co)
to zbytek GISactva: termín nejzazšího odevzdání okruhů je 14.3.2010 ve 12:00 (přesnost je nutná, znám Vás :-))... Cokoli mi přijde potom hold zapracuje do kompletu někdo jiný (máme na to ještě přes měsíc, je to reálné stihnout). Potom se již budu věnovat svým publikačním věcem a na toto už nebudu mít čas, proto tento termín. Snažte se jej prosím dodržet.
A neumí si poradit s nastavením stránky? :-D
jak psal standa, hodte sem nekdo ty lonsky statnice kdo to ma, at mame z ceho vychazet
Kdy to uz bude vsecko?
barca • 2010-03-09 07:32:53 • 147.229.x.xjo aha, hned nahore je deadline... jsem to nejak prehledla ;) super!
Je tu někdo, kdo měl málo otázek, má spoustu volného času, a chtěl by si vypracovat otázku z kartografie č. 9 Jazyk mapy a morfografie mapových znaků? Moc nestíhám, navíc jsem se nakonec rozhodla že z karty státnicovat nebudu..
Ne ze bych to chtel primo nekomu strcit;) ale kdyby nekdo aspon mel nejakej material tak prosim poslete....
je tam multiagentni systemy...to dela cahin...ale ja mam SPATIAL FRAMEWORK a MOBILNI GEOTECHNOLOGIE.
k mobilum bych mozna neco vymyslel, ale co je spatial framework netusim;)to co maji pataci z lonska je prej blbe (rikal pechy)
nebyla kdysi nejaka prednaska co jsou trendy v gis???? snasela nepocitam;)
MrijaStudio 2006,2007