ŽÁDNÉ CIZÍ ZÁKLADNY, ŽÁDNÝ RADAR! NAZDAR
srdíčko

předešlá anketanásledující anketa
Keramické šperky, náušnice, přívěšek, náhrdelník, náramek | Česká keramika

> > > gisáci n@ Univerzitě Palackého Olomouc

Sáňkovačka Páťačka

mrija • 2009-12-03 15:33:14

I když to tak při pohledu venku nevypadá, tak je na čase napsat pár písmenek o již kultovní akci, kterou je :[Sáně hurá na ně] . I letos si v kalendáři vybarvěte, nejlépe bílou pastelkou, čísla 27 a 28 v měsíci prosinci. Sáňkovačka se tedy uskuteční ve stejný čas jako loni, a také na stejném místě – tedy u mě v Kněhyňách, odkud je všude kúsek (maximálně hodinka cesty).

Program je naplánován tak, že se bude saňovat na stejném kopcu jako loni, neb si myslím, že měnit sjezdovku nemá význam, zvláště pak v tomto případě, kdy se jedná o jednu z těch nejlepších. Bohužel co se týká bezpečnosti provozu, moc se za ten rok nezměnilo: v případě jízdy od vrcholu budou stát v cestě kořeny, i když ubylo jich; v případě dojezdu některých závodníků milujících pána Boha je stálé nebezpečí vynoření se rezavé tyče na konci dráhy; v případě celebrit – keř v půli cesty, jako místo odpočinku, je zde taky furt; v případě dříve odjíždějících z folklórního souboru brňovců je setkání s kolotočářama co mají místo zahrádky světelný cirkus také velice pravděpodobné. Proto doporučuju: setrvat po celou dobu akce na místech vám přidělených, vybavit se helmou (jednu pancéřovou ze skladů ČSLA můžu zapůjčit), nabít baterie do čelových svítilen, případně dovést petrolej (dvě petrolejové lampy ze skladů ČSLA můžu zapujčit), a celebritám je zakázáno vybavovat se fixama.

Sněhová pokrývka je ke vší nelibosti nepředvídatelná, uvidí se hold, až co nadělí Štědrý den, případně Štěpán. Renáta nadělila letos sněhu dost, jak je vidět na obrázcích z rodinného alba – bohužel roztál skoro tak rychle, jako napadal. (Ale i tak jsme stihli v jeho rejdění urvat výfuk na našem přibližovadle). Tedy chystejte své závodní sněhové stroje a doufejte alespoň v půl metr.

Renata sanovala

Pokud by saňování nestačilo, a sil bylo dostatek nebo pokud by teda sníh nebyl vůbec, je v hlavě připraven výlet na Čertův mlýn – nejvyšší horu Zlínského kraje. Osobně jsem tam nebyl, neb se sám bojím (pohádky na mě zanechaly následky – a kyslé zelí jako úplatek nemám). Tudíž nahoru po zkušenostech z prvního ročníku autobusem na Pustevny (doufám, že se vlezeme, nebo lufťáků jezdí habaděj), z tama nahoru na kopec, a pak po skoro shodné trase jako při akci „ještě hodinu“ dolů.

Co se týče příjezdu, je nutné apelovat na co nejčasnější příjezd, zvláště teda pokud se půjde za čertama. Tedy jediný autobus nahoru na pustevny jede od nás v 10:23. Takže v 10:00 ať jsou všeci vybalení a můžeme vyrazit na zastávku. Ti co dorazí nějako autobusem nebo vlakem do Rožnova, je možné pro vás zajet. Buďto až do Rožnova, nebo k Prostřední Bečva, Hotel Zavadilka. Myslím, že návodů jak se ke mně dostat je v minulých článcích dostatek. Pokud bude ale sněhu kupy, tak se na výlet nemusí a můžeme celý den blbnout na kopcu (myslím, že ho parkrát vylézt není taky docela zanedbatelný sportovní výkon). Druhý den, podle toho v jakém stavu se přežije plavba s kapitánkou Stáňičkou na jeho lodi, odjezd domů, nebo zase nějaký krátký výlet po okolí jako loni.

Co s sebou? Myslím, že je jasné: Další ročník o nejlepší cukroví je samozřejmost. Také je třeba dbát na pitný režim, netřeba připomínat. Závodní stroje si obstarává každá posádka své. Letos však pod tíhou Meka, vyhlašuji soutěž s názvem „Švýcarský nůž“, a to o nejlepší příhodu z dětství, která vám pomohla například při útěku ze stolové hory nebo při výrobě pomocného raketového pohonu. Příběhy o pomoci cikánům se neuznávají.

Doufám v co nejhojnější účast. Hlaste se v komentářích a připomínky a nápadky piště taky tam. Šak jsme páťaci a víme co a jak ;)

PlayStation: rodiče budou jako vždy doma
PlayStation 2: SPEKULANTI SOU KURVY

^ ^vaše komentáře k článku

strublos • 2009-12-03 17:03:42 • 88.146.x.x

jede

katkas • 2009-12-03 17:09:36 • 85.71.x.x

Samozřejmě jedu. Aj náhradní sáňky za ty co jsme loni zrušili přivezu.
tradiční otázka: přítomnost psa povolena? Obávám se že jednoho psa budu muset přibalit.

Mdennah • 2009-12-03 18:34:43 • 94.68.x.x

No jak jinak... s tim psem budu mit mozna obdobne potize (je nekonfliktni), zda budu muset pribalit i muze jeste nevim.

barca • 2009-12-03 18:40:59 • 94.112.x.x

jedu!

zuzka • 2009-12-03 18:44:03 • 78.80.x.x

urcite jedu, zavazky zadne :-)

mrija • 2009-12-03 19:32:01 • 88.125.x.x

Hih, upozornění pro pejskaře a alergiky: Momentálně máme doma dva kocoury a je reálná šance že budou tři ;)

Gele • 2009-12-03 20:14:01 • 88.146.x.x

Jako obvykle se dotahne primo z Ostravy. Jak budou jezdit busy se necham prekvapit az po 13.12., pac loni jsem byl prekvapen celkem nemile a Mirca musel vyjet o trosku drive...

swenney • 2009-12-03 22:19:21 • 217.170.x.x

nekrofilni psy jako obvykle nemam...

prijedu bo co by to byla za akce bez celebrity ze...

jenom nejake vozidlo budu muset sehnat...erarni od strycu uz pujcovat nebudu po zkusenostech z loni

tesim se prevelice...

celeebritka vase milovana

už se těším..

ten co miluje Boha • 2009-12-04 19:52:24 • 89.102.x.x

Jasně že jedu. Vybavím se helmou a nějaká železná tyč mě nemůže vyděsit. Maximálně mi to urve rameno, ale na to se neumírá. Možná. A nějaká zajímavá příhoda z dětství se taky určitě najde. Moc pěkně si to napsal Mirečku.

Jony • 2009-12-08 20:31:26 • 77.236.x.x

Jedu:)

evelin • 2009-12-10 11:32:06 • 82.113.x.x

nejede :(

sníh info Jedna

mrija • 2009-12-23 15:39:40 • 88.125.x.x

Tak děcka na kopcu je momentálně rovných nula sněhu... :-(

doprava

zuzka • 2009-12-24 23:42:26 • 78.80.x.x

holomocaci, jak to vidite s dopravou na Sankovacku? Stando, jestli mas auto a volne misto, hlasim se :-)

sinkanzenem

barca • 2009-12-25 08:25:13 • 88.100.x.x

sinkanzenem z jihu budu nejdriv o pul desate v Roznove... Je mozne, ze byste me nekdo vyzvedli? Nebo mam spolehat na bus? Ja abych nedojela pozde ;-)

A co jineho privezt za plody, kdyz boby ne? Pujdeme zase aspon na vychazku, zejo?
Tekuty svetr nejaky vezmu!;D

Zuzko...

swenney • 2009-12-25 09:00:44 • 217.170.x.x

Jestli mam auto nevim...ale ridit se mi moc nechce a navic od jiste doby autum neverim;) udelal bych hromadnej trip vlackem

busování

mrija • 2009-12-25 10:24:25 • 88.125.x.x

Tak děcka jen poznámka, jelikož není ten sníh, a asi teda nebude, tak pudeme nahoru na kopec, at nesedíme na zadkach:
Jak jsem psal nahoru by bylo ideální busem: 10:23 od Nás (V 10:00 jede z rožnova) Další bus jede napustevny až 12:39 od Nás, což se mi zdá pozdě (Ale pokud chceme jít za tmy dolů tak je i tento možný).

Pavle Folťáků

barca • 2009-12-25 13:09:41 • 88.100.x.x

Jedes taky, zejo? a vzal bys od nadrazi z Valmezu stoparku, zejo? ;-)
Jinak ty Mireckovy vypsane busy asi nepostiham :(

Olomouc - auto?

katkas • 2009-12-25 19:38:56 • 85.71.x.x

Olomóčáci (hlavně teda Štrublos), nejede někdo na sáňkovačku autem? Hromadný výlet vlakem je sice hezkej, ale časově to moc nevychází. Pokud bysme jeli 8:05 z Olmu, tak budem u Mirečka 10:23, a přijedeme busem který nás má vyvézt na pustevny (se sněhem už jsem se rozloučila), museli bysme s sebou teda táhnout všechny věci, a nebo vyložit věci u Mirečka a jet až busem ve 12, to se ale vrátíme hodně za tmy. Tak by bylo ideál kdyby se našla nějaká dobrá duše s autem a odvezla aspoň bagáž, pak bysme se potkali všeci u Mirečka v buse.
Nebo snad Foltas, že by nám vzal bagáž z Valmezu?

varianty

swenney • 2009-12-25 20:12:33 • 217.170.x.x

No a v 5:31 se nam nechce?

jinak ptal sem se a auto bude doma...takze kdyztak bych ho mohl vzit ale moc se me nechce teda...ale asi to bude nejjednodusi no....

a betka nebude mit autobus k dispozici? zebysme se tam vlezli vsici?

zuzka • 2009-12-25 20:58:48 • 88.100.x.x

jak to tak pocitam, tak se do auta ani nevlezem, jestli teda pojedou vseci, co prislibili, ja jsem klido i pro vlak, ale ten pozdejsi v 8, vsak nejedem k Mireckovi na tyden, ze bysme brali kupu veci... btw Stando, ty se Betcinyho autobusu po zkusenostech z Recka nebojis?:-)

strublos • 2009-12-25 21:23:04 • 88.146.x.x

Hej jako auto je v jednani osobne bych jim jel nejradeji :) Jeste dam vedet.

bojim

swenney • 2009-12-25 22:29:03 • 217.170.x.x

ale kdyz se neco urve tak sme v civilizaci a neni problem se dostat dom;)

trasa vyletu

mrija • 2009-12-25 23:05:40 • 88.125.x.x

Tak děcka udělal jsem takovou menší trasu výletu do obrázku.
certiskova cesta
Myslím že to bude zase velké dobrodužství; vemte si baterku; pro jistotu asi i plaštěnku - šak podle počasí - nejste malí
Jinak o čertovém mlýně :
http://www.tisicovky.cz/cs/ostatni/certuv-mlyn-a-jeho-pretrvavajici-zahady/
http://www.v-klub.cz/foto/cedule/certuv_mlyn.jpg

řidička autobusu

Mdennah • 2009-12-26 08:55:39 • 90.179.x.x

Náš bus je po peripetiích a vzájemných interakcích s kamiónem na D1 u pana doktora, ale možná by se dal vyzvednout a být tedy k dispozici pro 6-7 gisáků a jednoho až dva psy. Osobně rač preferuju vlakovou variantu, bo se aut bojím :)
A teď koukám, že 27. je už zítra... tos to Mirku ale blbě vymyslel... Jdu plánovat varianty.

blbě ccc

mrija • 2009-12-26 10:45:09 • 88.125.x.x

Ts! Je to tak vždycky tak proč blbě ;) (Ps: Nemáme plot ani ani elkou zahradu)

vlakujici

mrija • 2009-12-26 13:40:37 • 88.125.x.x

Tak přijde mi že se vám vstávat na ten 5:30 nebo jak Vám to jede nechce. Takže kdyby jste jeli nakonec tím vlakem v těch 8, a pak z rožnova tím desátým autobusem Tak je tady ta možnost že bych dojel autem ke skokanovi vy by jste rychlo vyhazeli z autobusu nepotřebné věci do auta, a mamka by to dovezla dom, a ja bych nastoupil a jeli bychom nahoru na pustevny.

a jak teda???

barca • 2009-12-26 15:25:03 • 88.100.x.x

tak mi prosim vas napiste jak nakonec jedete nebo nejedete, at tomu mozu prizpusobit svoje spoje...

ale vcil

barca • 2009-12-26 15:26:06 • 88.100.x.x

si rikam, ze mozna bude pro me nejlepsi, kdyz si pojedu podle sebe a vy se prizpusobite me

1023

mrija • 2009-12-26 15:57:04 • 88.125.x.x

10:23 odjezd autobusem od skokana. Zbytek nechám na vás...

Strublos • 2009-12-26 17:03:07 • 90.179.x.x

Odjezd autem v 8 z olomouce kdyz se zmacknete tak i tri dozadu. jedno misto ma jonas reserve celkem tedy jeste max 3 osoby.piste sem.

spanel • 2009-12-26 17:04:44 • 95.173.x.x

bohuzel z aklimatizacnich i casovych duvodu se akce sankovacka nemuzu zustanit takze timto zdravim veskere obecenstvo a preji pekny novy rok..s temi co budou na silvestrovske chate to zapiju osobne

standa

swenney • 2009-12-26 17:43:11 • 217.170.x.x

toz ja bych se svezl se strublosem;)

katkas • 2009-12-26 17:48:17 • 85.71.x.x

Csss... Stando, a to jsi chtěl jet na vlakovej výlet!
Ptáčkovi by se teda taky vezli se Štrublosem. A nebo navrhuju variantu že by Štrublos pobral hlavně bagáž, ať ji nemusíme táhnout na celej výlet a můžem jet busem v 10:23 na Pustevny, a až po naplnění auta bagáží by se případně svezli lidi? Osobně klidně pojedu vlakem, když nebudu muset celej den zbytečně tahat spacák a jídlo...

:-D

mrija • 2009-12-26 18:12:17 • 88.125.x.x

Divejte na celebritu - a to se chvástal že bude klidně vstávat v 5 na vlak :-D

Spaci věci

mrija • 2009-12-26 21:57:20 • 88.125.x.x

Nabízím zájemcům, zvláště těm hezčím či vlakovým, že si nemusí tahat spacák:

1x Peřina (1x peřina už obsazena)
1x Velká Peřina
1x Spacák (1x spacak už obsazen)

autobus

Mdennah • 2009-12-26 18:32:54 • 90.179.x.x

Autobus z Trebcina pojede v nedelu tam a v nedelu zpet, pokud chce hodit nekdo jen tam, nebo jen bagaz jen tam, tak dejte vedet.
Premyslim, ze bysme jeli asi v zavesu za Strublosem, bo uplne nevim, kam jet, bo jsem nepripravena a naprosto z tehdle ceskych krajin zmatena.

zuzka • 2009-12-26 19:11:04 • 88.100.x.x

tos ja bych se svezla s Betkou autobusem, samotne se mi vlakem nechce, i kdyz musim rict, ze jste macky... Betus, nemohli byste me vyzvednout rovnou v Bystrovanech, kdyz pojedete okolo?

Mdennah • 2009-12-26 19:18:27 • 90.179.x.x

Zuzku berem, jen bych chtela vedet, kde bysme se mohli v tom Olmu srazit, at moc nebloudime.

lodě

mrija • 2009-12-26 19:36:20 • 88.125.x.x

Tak lodě jsou testovně nafouknuty, čeká se tedy až dorazí Kapitán ;)

+ když jedete tedy všeci těma autiskama, mohli by jste někdo sebrat sebou nějaku stolní dobru hru. Nebo dáme rematch v dostihách ? (Nebo budeme bloudit večer v lese)

Vozidlo A

strublos v zastoupeni • 2009-12-26 20:12:08 • 217.170.x.x

Posadka vozidla A s pilotem Strublosem vyrazi z Trznice ve slozeni

Pilot: Strublos
Navigator: Celebrita
Dustojnik pro spanek: Jonas
Pasazeri: Ptackovi a Sorbiovi

Odjezd v 8:00. Zde bude mozne zahajit pronasledovani...

Vozidlo B

Mdennah • 2009-12-26 20:29:50 • 90.179.x.x

Vozidlo B akceptuje pocatecni cas pronasledovacky a dava na vedomi, ze je poloprazdne a tudiz nabizi volna mista smerem tam. Po ceste se stavujeme v Bystrovanech pro slecnu Zuzku.

rogalistka s padákem

barca osobne • 2009-12-26 21:18:23 • 88.100.x.x

vyrážá z jihomoravských luhů a vinic v 7:00 severním směrem.

První plánovaný seskok je ve Valmezu v 9.00, hlavní nádraží

Tímto vysílám nouzovou prosbu, zda by tam poloprazdne Vozidlo B nevzalo zmrzlou větroplašku na zadní sedačku...

Pokud se však minem ve vzdušných prostorech, naberu zase větr a druhé plánované přistání je v Rožnově v 9.36.

Obdobná prosba - budeme v rádiovém spojení?

Pokud cokoli, zase to nakopnu a pokračuju dál po své ose...
A snad nedoletím až na Slovensko.
Šťastnou cestu nám všem!

počasi

mrija • 2009-12-26 22:21:33 • 88.125.x.x

předpověď na zítra z CHMI:

Počasí přes den:
Oblačno, postupně až zataženo, později večer na jihozápadě Čech místy
sněžení. Nejvyšší teploty -1 až +3 st., v 1000 m na horách kolem -1 st.C.
Mírný západní vítr 2 až 5 m/s.

Tlaková tendence: slabý pokles

Jony • 2009-12-27 01:28:28 • 90.177.x.x

Dustojnik pro spanek potvrzuje ucast v 8:00 u trznice..prosi o drobnou toleranci v podobe +10 minut v pripade ranni potreby, hlasi ze plne splni svoji dustojnickou roli a celou cestu prospi po narocne noci!
Vyletu trikrat zdar! Zdar zdar zdar..

P.S.: Geokash Standa sabotaz je dukladne promyslena a plan pripraven

P.P.S.: Jsem ozralej jak delo

Trasa z GPS

swenney • 2009-12-28 13:22:06 • 217.170.x.x

Tak jsem stahl data z GPS a celkem jsme usli vcera 15,8 km.
Prohlednout si to muzete tot:
www.swenney.hustej.net/files/Sanovacka_2009.kmz

díky

mrija • 2009-12-28 14:55:40 • 88.125.x.x

Díky všem co dojeli, a snad to nebyl poslední ročník!
(Kdyby napadlo někdy ve zkouškovém dost sněha - jste vítání - ať si taky pořádně zajezdíme)

bylo nam potesenim

barca • 2009-12-28 17:02:29 • 88.100.x.x

Mirecku, bajecne to bylo! Taky dekuju,a klidne za mesic ci driv repete a se snihem ;-)

Vložte komentář k článku









všechny údaje je nutno vyplnit
u komentáře se zobrazí Vaše IP adresa

doporučujeme firefox ^ html a css valid | MrijaStudio 2006,2007