ŽÁDNÉ CIZÍ ZÁKLADNY, ŽÁDNÝ RADAR! NAZDAR
srdíčko

předešlá anketa
Keramické šperky, náušnice, přívěšek, náhrdelník, náramek | Česká keramika

> > > gisáci n@ Univerzitě Palackého Olomouc

After Sáňkovačka GIS Silvestr Party 2007

strublos • 2008-12-10 16:00:26

Milý deníčku!
Je to tady, konečně jsem se dočkala. Akce, která je svoji významností někde mezi GIS Day a návštěvou u zubaře je tady. GIS SILVESTR PARTY. Co je to ten GIS pořád netuším, ale slovům silvestr a party tak nějak rozumím. Takže o co de?
Poté co se usadí prach za kočáry prohánějících se po svazích Beskyd, bude na čase přesunout působiště gisáků na jiné místo v republice. Jeden den na regeneraci, nabrání nových sil a doplnění potřebných zásob by měl stačit. Komu ne, má smůlu.

Takže KDY KDE CO?
Nepředbíhejme a pojďme to vzít pěkně postupně. Ten volný den na zotavenou jest pondělí 29.12. Poněkud bezvýznamné datum v kalendářním roce, takže jedeme dál. Úterý 30.12. Ano! To je ono, den přesunu gisáků na letní sídlo v divoké přírodě, pryč od civilizace, někde mezi Pradědem a Hanušovicemi, místem tak opuštěným a divokým, že se zde neoplatí otevřít restaurační zařízení, obchod natož pak poštu. Takže to by jsme měli první informaci. Vzhledem k nedostupnosti těchto výdobytků moderní společnosti bude potřeba provést předzásobení a poté se modlit, že nikdo nezemře hlady. Návrh jest takovýto: zajistím jídlo a pití pro nahlášený počet osob a pak jednoduchou trojčlenkou dojdeme k nějaké cifře co se zaplatí. Lepší varianta než aby se každý staral sám o sebe a nepochybuji, že Staník se postará o nás. Takže pejsek s kočičkou hadra a společnými silami si těch pár jídel uvaříme. Námitky a připomínky, popřípadě recepty, hažte do diskuze. Na čepu bude Šerák 11° bez debat, komu nevyhovuje, můžu zajistit Šerák v láhvi. Jediná konkurence jest povolená od mistrů sládků od Moritze, později upřesníme. Délka pobytu není striktně stanovena, ale návrat třetího první roku devět by mohl být tak akorát. Ovšem nikdo nebude držen pod pohrůžkou násilí, takže termíny jsou jen orientační.
První den jen vydáno varování před výskytem rodičovstva v počtu 1 kusu.

Jak s dopravou?
Takže v dávných dobách se lidé přepravovali pěšky. Good luck, ale tohle je trochu na dlouho. V poněkud méně dávných dobách byl použit kůň, ale vzhledem k nemožnosti toto ubohé zvíře kdekoli ubytovat nepřipadá tato možnost v úvahu. Dalším vývojovým stupněm drožka, viz. předchozí případ, zamítnuto. Posuneme se dále a zjistíme, že jsou tři možnosti. Vlak + kus pěšky, vlak +bus + opravdu kousek pěšky, cokoli s motorem.
Ad. 1) Pohodlná cesta vlakem bez přestupu, čas odjezdu by byl upřesněn. Následovala by cesta krásnou krajinou 4 km strmě vzhůru.
Ad. 2) Pohodlná cesta vlakem, jeden přestup, pohodlná cesta vlakem, další přestup na bus a pak pěšky skoro po rovince kilometr a kousek. Tento odjezd jest 10:11 z Olomouce, hlavního nádraží, přes Zábřeh, Šumperk, tam se potkáme, že Rostíku. Jediná nevýhoda je, že pokud se někde zasekneme ve vlaku a nestihneme bus tak budeme jednoduše v řiti a na místo se dostaneme asi po 7 km chůze strmě vzhůru, kdy ještě není zcela jistě zajištěna průchodnost cesty vzhledem k napadnutému sněhu.
Ad. 3) Pohodlná cesta motorizovaně až na místo určení, cca 80km.

Já na 90% budu odjíždět z Olomouce ve stejný den, takže ukážu cestu, jinak budu spoléhat na vaši geografickou gramotnost.
Kdo ví nepoví, ostatní ať hledají.
50°4'56.872'' N, 17°13'39.094'' E
50°4'36.747'' N, 16°55'44.166'' E
50°12'27.792'' N, 16°50'51.532'' E
49°55'55.424'' N, 17°13'12.491'' E

Nějaké další informace?
Mistr cateringu nezná všechny možné i nemožné chutě, takže se koupí do společných zásob jen základní věci – pečivo, brambory, maso, nealko a pivo, možná nějaký ten šampus. Zbytek nechám na vás. Mirečkovi pravděpodobně VÝSLOVNĚ zakažu pyrotechniku, mám to tam celkem rád a nerad bych vyhořel. Jinak řetezy můžeme nechat doma, protože kleptomani můžou v klidu pobíhat bez dozoru po venku, ukrást tam opravdu není co. Na spaní spacák nebo kdo si doveze vlastní povlečení, můžu sehnat peřinu a polštář, ale počet těchto propriet je omezen, heslo kdo dřív přijde ten dřív mele platí jako všude jinde.

Tak teď nějaký ten program, sajtsíjing nebo tak.
Smůla, ale keška v okolí není žádná, přesto bych doporučil (pokud to počasí dovolí výšlap na Tři kameny, pěkný výhled a trochu protáhnem brka). Co se týče sáněk a podobně míst na řádění je dost, ale kočárů žalostně málo. Kdo má rád běžky a podobné nesmysly, ať si je vezme, ale ať nepočítá s tím, že bych někam šel. Pokud bude motor, v dosahu i sjezdové tratě.
Ještě navnadím obrázkem ze zimy, kdyby se zadařilo, tak ať víte na co se můžete těšit.
Zima je svina

Takže to shrnu: napište kdo by jste nedejbože jel, kdy tam a kdy zpět a taky jestli jsou nějaké připomínky nebo dotazy.

Těším se na Vás bando.

^ ^vaše komentáře k článku

YES

swenney • 2008-12-10 18:00:55 • 158.194.x.x

Souhlasim v plne mire.....jenom k tomu jidlu...ne ze bych ti neveril...ale myslim ze tak nejak idealni by bylo kdybys nakoupil nejaky hlavni chody a takovy ty blbinky a tak by se daly dohromady z hromadnych zasob...jakoze kazdej neco doveze, da se to na hromadu a bude se to postupne zrat.

Ale nejakej sajtsiing bysme meli udelat...atejne jako vzit nejakou spolecenskou nebo nespolecenskou hru (idealne sipky nebo tak) at nemusime vkusu 4 dny chlastat.....precejenom nevim co mas za auto ale chlast na 4 dny neuvezes ani tatrou;)

standa kaziř

mrija • 2008-12-10 19:51:24 • 88.125.x.x

standa kazí gisáky

Yeah

mrija • 2008-12-10 19:54:05 • 88.125.x.x

Krásně si to sepsal...krásně bude ! ;)

2007?

barca • 2008-12-10 21:42:24 • 77.48.x.x

to nestiham ;-( fnuk

PaVeL • 2008-12-12 22:31:39 • 90.178.x.x

PaVeL jede

swenney • 2008-12-12 22:34:11 • 77.48.x.x

A 2008 stihas barco?

strublos • 2008-12-13 13:50:21 • 88.146.x.x

krasne nebude kdyz nikdo nepojede :-/

Jony • 2008-12-15 20:08:07 • 195.169.x.x

Já budu na Silvestra v Krakowě..aspoň si nikdo nebude hrát s elektricko-plynovým vařičem a nevyletí Vám chata do vzduchu;)

strublos • 2008-12-15 22:14:03 • 88.146.x.x

Jony +1 ;)

smradi....

swenney • 2008-12-16 14:36:57 • 77.48.x.x

bohuzel

rosta • 2008-12-25 11:48:50 • 88.146.x.x

muj aktualni zdravotni stav mi nedovoluje se zucastnit ani sankovacky ani silvestra:-(

Vložte komentář k článku









všechny údaje je nutno vyplnit
u komentáře se zobrazí Vaše IP adresa

doporučujeme firefox ^ html a css valid | MrijaStudio 2006,2007