ŽÁDNÉ CIZÍ ZÁKLADNY, ŽÁDNÝ RADAR! NAZDAR
srdíčko

předešlá anketanásledující anketa
Keramické šperky, náušnice, přívěšek, náhrdelník, náramek | Česká keramika

> > > gisáci n@ Univerzitě Palackého Olomouc

"džoystik" v autobuse

barca • 2008-10-26 21:34:11

aneb "nudná" cesta z Veselí do Louky....

klasicky přecpaný bus až jsem si vyčítala, proč že jsem aj v tom dešti nejela rači na kole? A co jsem zpátky z cest mám docela alergii na hlasité hovory jiných lidí, které mě vůbec neberou, ale ta čeština prostě nejde přeslechnout. A co teprv keďáčtina! (= horňáčtina - nářečí okolí Velké nad Veličkou) Dvě tetky si na celý autobus šveholily, jak které "nesú slépky, co meu panáček za kázání a kerá má viac vnúčat"

ale proč to pišu na gisáky?

zrazu sa totiž jedna daLa horlivo rozprávať "jak jéLi minuLú sobotu s vnukem do Prahy":

"Lucinka naša sa vydaLa, šak aby né, děučica to byLa pekná furt, aLe ona furt moseLa čekat na teho pravého. ALe nevim no, nejakého pražáka... A semkaj jezdijá enem jak na dovoLenú... ALe ináč chLapec ceLkem šikovný, černovLasý a taký hrubý."

(pozn. překladatele: tetky nebyly znalé superlativního významu slova "hrubý" v kruzích mladších generací, tady slovo hrubý = velký)

"No aLe máLem sme obřad zmeškaLi, vézL ňa na ňho na posLední chvíLu vnuk Martin. Ten zasej nové auto si porídiL, modré a aj s tým džoystikem v predku. Prý že navigáciu to má. ALe k hovnu taky! Do Prahy trefí každý mamLas a tam nás to ke šeckému posíLaLo nekam na opačný konec. No aLe búdiLi sme tam kdesi že na Vinohradoch a nakonec sme tú uLicu našLi račej bez teho džoystiku. Šak to na Nás múviLo o ničem a že Lepší jak mapa. Enem zasej daLší kravina na batérky. Dneskaj je šecko na batérky. Že prý to presně ví kade jedem, aLe nedá sa temu verit. Džoystiku jednému, ani do kosteLa to netrefí..."


No uznajte, eštěže sem nejéLa na tem koLe! :D


pozn.: normální "l" se tu nevyslovuje, je to spíš takové "ú" spojené s anglickým "w"... A pro fonetický zápis jsem zvolila "L"

^ ^vaše komentáře k článku

Vložte komentář k článku









všechny údaje je nutno vyplnit
u komentáře se zobrazí Vaše IP adresa

doporučujeme firefox ^ html a css valid | MrijaStudio 2006,2007